Czasem wystarczy mrugnąć, by przegapić chwilę, która mogła zmienić wszystko.

22:09

XXI wiek. 
Wszyscy żyjemy bardzo szybko. Szkoła, dom, sen i tak codziennie. Szybkie zakupy, szybki telefon, każdy dzień zaplanowany z dokładnością co do minuty a nawet sekundy. W autobusie słuchawki i głowa schowana w kapturze, oczy zapatrzone w pustkę. Idąc ulicą nie widzisz ludzi, wszyscy gdzieś się spieszą. Nikt się nie zatrzymuje. 

Zwolnij!
Chociaż na jeden dzień. Rano wstając spójrz przez okno, popatrz na wschodzące słońce, spójrz na zamyślonych ludzi. Idąc ulicą popatrz na ludzi, zobacz jak szybko żyją, cały czas uciekają, czas ich goni. I w tym wszystkim Ty. Dla Ciebie czas się zatrzymał, ich zegarki chodzą tak szybko, twój stoi. Jadąc autobusem zauważasz chłopaka który zawsze wsiada z Tobą na przystanku, zazwyczaj siada naprzeciwko Ciebie i czyta książkę. To przecież nic nie znaczy. Ale teraz zwolniłaś i zauważasz że co jakiś czas spogląda na Ciebie. Wcześniej tego nie widziałaś, żyłaś za szybko. Na korytarzu w szkole widzisz dziewczynę, stoi sama i czeka na lekcję, przyjrzyj się jej, ma bliznę na policzku. Nigdy tego nie widziałaś, spieszyłaś się do swoich koleżanek. Wracając do domu, kup ciastka w cukierni. Obsłuży Cię przemiła starsza Pani która poprawi Ci humor tylko tym, że uśmiechała się do Ciebie. Będąc w domu usiądź z mamą, zrób herbatę, porozmawiajcie. Nie idź do komputera, usiądziesz o 15 a zanim się zorientujesz będzie już 22. 
Jeśli zwolnisz na jeden dzień zauważysz jakie życie może być piękne!


Płaszcz - Mango / Szalik - H&M / Sukienka - Shein / Zegarek - Daniel Wellington 
 Torebka - Bershka / Buty - H&M


Zapraszam na mój Instagram

 • Share:

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Zgadzam się z Tobą.. sama często łapię się na tym, że patrząc na innych ludzi, sama zaczynam wszystko robić w biegu, pod presją czasu. Martwię się o przyszłość, a tak naprawdę najważniejsze jest to co dzieje się teraz. Lepiej skupić się, aby wykorzystać w pełni dzień, niż myśleć co będę robić za kilka miesięcy.. Próbuję ten plan postawić na pierwszym miejscu, jednak nie zawsze mi się to udaje.

  Śliczne zdjęcia! Uwielbiam stylizacje z czarnymi ubraniami. Mam takich klasyków oraz więcej. :)

  https://kars-and-kars.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisane. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że żyjemy taką monotonnością. Przez to czas tak szybko leci. Gdyby tylko się tak zatrzymać i zobaczyć pewne aspekty, których wcześniej się nie zauważało. Masz całkowitą rację!

  Zdjęcia są genialne :) Pięknie wyglądasz xx

  olaablogg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne słowa, warto się zatrzymać chociaż na chwilę, bo życie może nam przelecieć tak szybko, że nawet tego nie zauważymy, zwróćmy uwagę na rzeczy, których z powodu pośpiechu nie zauważamy! :)

  Pozdrawiam!
  Aleksandra z bloga: wdrodzepomarzeniaa.blogspot.com (kliik)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak fajnie to napisałaś, jest w tym racja!
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze napisałaś to tak pięknie, że dociera dogębnie ;)
  Obserwuję, bo twój blog jest świetny!

  Zapraszam do mnie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w postaci obserwacji oraz komentarza. ☺ normalbutdidnot.blogspot.com (click)

  OdpowiedzUsuń